تاریخچه لیوان کاغذی

19 ژوئن 2016
2065 بازدید

لیوان کاغذی وقتی که کاغذ در دو قرن قبل از میلاد مسیح ساخته شده بود ، در امپراطوری چین ثبت شد . لیوان کاغذی به عنوان  “چیه پی” شناخته و برای سرو چایی در اندازه و رنگ های متفاوت با طرح های زینتی آراسته میشد. مدرک یا شواهد متنی از لیوان کاغذی در توضیحات متصرفات خانواده یو از شهر هانگژو ظاهر شده است .  لیوان کاغذی مدرن در قرن بیستم توسعه یافته است .

در اوایل قرن بیستم داشتن لیوان های شیشه ای مشترک و شیر آب مدرسه و بشکه های قطار معمول بود . این منبع های مشترک موجب نگرانی های سلامت عمومی میشد . بر اساس این نگرانی ، لیوانهای با مواد کاغذی شروع به تولید کردند که هم ارزانتر و هم کاملا تمیز در دسترس بودند . همچنین در بیمارستانها به دلایل بهداشتی ، لیوان کاغذی مورد استفاده قرار میگیرد . تولید لیوان کاغذی  اساسا لیوان‌های کاغذی و نوشیدنی های داغ با هم گره خورده اند .

با اضافه کردن مقدار کمی از خاک رس به ته لیوان و چرخاندن سریع آن ، به منافذ دیواره ها نفوذ کرده و باعث ضد آب شدن میگردد اگرچه کمی مزه و بوی مقوا را موجب میشود . لیوان کاغذی برای نوشدنی های سرد یکسان عمل نمیکند و بسته به چگالش ، اشکال بیرونی لیوان کاغذی را بی ثبات میکند . برای حل این مشکل لایه بیرونی و درونی را با موم اسپری میکنند .

تاریخچه لیوان کاغذی

  در اوایل قرن ٢٠ استفاده از لیوان های شیشه ای در محل های عمومی رایج بود.این باعث انتقال بیماری از فردی به فرد دیگر میشد.حتی یکی از محققان بنام پروفسور (Alvin Davison) تحقیقی در مورد اثرات مرگبار به اشتراک گذاشتن لیوان های شیشه ای در مدارس انجام داد که در مجله ی جهان فن در سال ١٩٠٨ به چاپ رسید.در سال ١٩٠٨ شرکت (Dixie (Cup   در امریکا اقدام به تولید لیوان کاغذی کردو توانست اولین نمونه ی لیوان های کاغذی خود را در قطارهای یکی از شرکت های راه آهن به عنوان لیوان یکبار مصرف کاغذی جهت استفاده ی عموم قرار دهد.

تولید لیوان کاغذی - چاپ لیوان کاغذی - لیوان کاغذی - لیوان تبلیغاتی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *